Przejdź do głównej zawartości

potrzeby

 wzialem sie za naprawde 20-to letniej toalety ( zwykły stary dolnopłuk) poniewaz w zbiorniku robil sie nadmiar wody i przelewalo do muszli. wymienilem plywak na nowy , i teraz woda nie leci jakos wiele, ale malutki strumyczek zawsze plynie , czy tak powinno byc ?Pytanie, czy woda się przelewa przez przelew (wyregulować max poziom wody w zbiorniku) , czy przecieka pod uszczelką talerza (oczyścić /odkamienić)Musisz ustalić markę /typ dolnopłuka albo ew. zabrać potrzebną część do sklepu instalacyjnego i liczyć na cierpliwość sprzedawcy w szukaniu.Zrobilem kalkulacje strat ciepla budynku. Wyszlo w przyblizeniu 4.7kW.
(Podloga U=0.15, Sciany U=0.11, Dach U=0.12, Drzwi U=1.2, Okna U=0.74, Okna polaciowe U=1.0, infiltracja 0.25).Mnie wychodzily podobne wyniki juz w OZC na zapotrzebowanie - 4,7kW mocy.
Roczne obliczeniowe zuzycie wyszlo mi 7 500 kWh
Parametry przegrod to:
podloga na gruncie 0,1, sciany zewnetrzne 0,11, dach 0,14, okna pionowe z roletami zewnetrznymi 0,9, okna polaciowe 0,94
Powierzchnia uzytkowa 175m2 (podlog ogrzeanych 215m2)
Zuzycie "pradu" w zeszlym roku na cele co+cwu wyszlo mi 4 027 kWh ale w pompie ciepla, calkowite razem z odnawialnym wyszlo ok. 14 400 kWh.
Koszt przyblizony za zeszly rokn na powyzsze to ok. 1 570 zl.
Masz mniejszy troche domek i wsp. dachu nizszy wiec powinny Ci wyjsc troche mniej niz u mnie
Ja mam dodatkowo wentylacje z reku i GWC zwirowe
Pytanie jak obliczyc roczne zapotrzebowanie na cieplo i czy podzielic to przez powierzchnie uzytkowa czy po podlodze? (Mam domek o powierzchni liczonej po podlodze 150m2 i uzytkowej 120m2).
Przyznam szczerze ze wyzej wymienione wartosci sa w moim odczuciu mocno wysrubowane wiec wydaje mi sie ze powienienem byc gdzies blisko pasywnosci ale sie moge mylic.
Dom pasywny to nie współczynniki ale wykorzystanie promieniowania naszej gwiazdeczki. Współczynniki tylko w tym pomagają. Jak wybudujesz i zamieszkasz wtedy te obliczenia zostaną zweryfikowane przez życie i za żadne obliczenia nie będziesz musiał płacić. Buduj najcieplej jak potrafisz, pilnuj wykonawców i ciesz się niskimi rachunkami. A obliczenia - różnie bywa.
Ale zacznij od porządnego czyszczenia uszczelki i gniazda..

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

co2

Każdemu, środowisko naturalne też jest ważne (tutaj nie chodzi o detektywy o niskich kosztach ogrzewania - my jako inwestorzy to widzimy) tylko głównie o ochronie naszego środowiska. Zmniejszone emisje CO2 też mają znaczenie, a mniejsze koszty ogrzewania idą doskonale w tym w parze. Tak jak większość napisała jest dużo roboty papierkowej. Ale mnie się podoba idea, iż nasza świadomość w stronę energooszczędnego budownictwa zmienia się. Co prowadzi do poprawy naszego życia i środowiska. zmniejszona emisja CO2, poprawa życia, ekologia, to wszystko się zgadza i trzeba do tego dążyć i ta dotacja miała się do tego przyczynić a czy się przyczyni jak zostanie w takim kształcie w jakim jest? moim zdaniem nie... ja nie jestem przeciwko ekologii, promuję jak mogę budownictwo energooszczędne bardzo popieram ideę, ale tym sposobem celu się nie osiągnie a można było, tylko jak zwykle zabrakło zdrowego rozsądku...

niezrealizowane zamowienie

może gdyby to były lata 70 - 80 ludzie nie dowiedzieli by się.Pan Git do spółki z Simensem niech się szczepią nawet wszystkimi zamówionymi szczepionkami które są trucizną za którą nikt nie chce brać odpowiedzialności.Skoro sytuacja jest taka zła, to dlaczego każdy kraj, każda firma farmaceutyczna z osobna szuka swojej szczepionki zamiast wszystkie produkować tę wypróbowaną . Wtedy moce produkcyjne były wielokrotnie powiększone .Jeśli wszystkie firmy farmaceutyczne na świecie zajęły by się produkcją szczepionki Pfizera to w miesiąc bylibyśmy wszyscy zaszczepieni. Jak mniemam koncerny farmaceutyczne mają w d..ie nasze zdrowie dla nich to jest tylko biznes. .to jest firma europejska jak zacznągonić chinom te szczepionki to tzreba ta firmę przejąć i to siłą naprawde nie mzoe tak byc ze kieruja sie kasą a nie zdrowiem swoich rodaków z europy , amenPrzecież na badania nad szczepionkami były granty europejskie. Jak się byle co robi z udziałem funduszy unijnych to musi być tablica informacyjn...

spalanie

Nie ten cel prowadzi do zakorzenienia mitów jakie to jest drogie... to budownictwo energooszczędne. Ostatnio przejeżdżałem przez parę miejscowości w czasie tych "mrozów" Powietrze stojące zero wiatru -15 i smog aż w aucie czuć węgiel ! Węgiel powinien być zakazany w domach przy takim sposobie spalania. Są sposoby aby ładnie się spalił ale to trzeba wiedzieć . A ludzie mają niską świadomość tego. Choć wzrastająca świadomość, tymi działaniami może być zahamowana. Podanialudowe ogłoszą że to drogie... i nic będzie z tego. A my nadal będziemy wdychać źle spalony węgiel. Energooszczędność nie ma nic wspólnego z ochroną środowiska, tym bardziej z jakimś CO2. Tzn. owszem wywodzi się z tego samego wehikułu finansowego i jest jakimś ujściem dla masy wykreowanego pieniądza, ale co do zasady jest wiele lepszych metod uzyskania iluzorycznego wciąż wpływu na rzekome ocieplenie. Np. nowe technologie generowania prądu z węgla dają już efektywności rzędu 50%. Jeśli masz wysoki COP w ...